S-a rupt Ze Kalanga

Articol de Cătălin Gheorghiu  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Angolezul Ze Kalanga a suferit o leziune musculară în partida "naţionalei" cu Niger (3-1) şi va lua o pauză de o lună de zile

Ghinioanele se ţin lanţ de dinamovişti. După accidentarea gravă a lui Cristi Pulhac, care s-a operat la genunchiul stîng şi va reveni pe gazon peste 9 luni, şi Ze Kalanga va fi indisponibil aproximativ o lună! :S

Africanul de 24 de ani a fost titular duminică pentru Angola, împotriva Nigerului (3-1), marcînd golul al treilea în minutul 73, iar spre finalul meciului s-a ales cu o leziune musculară. Primele semne arată că accidentarea este destul de gravă, Kalanga urmînd să rateze derby-urile cu CFR şi cu Steaua. "A forţat, a vrut să arate că merită să joace pentru echipa naţională. I-a ieşit, a dat gol, dar accidentarea îl va costa scump", spun apropiaţii fotbalistului.