Incidentele din Ghencea au fost comentate la GSPTV, preşedintele Unirii Urziceni, Mihai Stoica, declarînd că astfel de incidente ar fi mai rare dacă legea ar fi mai permisivă în privinţa torţelor.
"Dacă nu ar fi interzise torţele atunci nu s-ar mai întîmpla aşa. Fructul interzis e cel mai dorit. Ei vor să arate că pot păcăli pe oricine şi de aceea apar astfel de incidente.
Este clar că vom auzi două variante, una a suporterilor care vor spune că au fost provocaţi şi una a autorităţilor caer spun că aşa e mai bine. Nu cred că e teroare dacă se aprind trei torţe în tribune. Cred că se putea evita. Dacă se arunca cu ele în teren, forţele de ordine puteau face ce vor, dar aşa a fost o decizie pripită" a spus Mihai Stoica.
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
{{text}}