Vigli-gol!

Articol de Marian Căpăţînă  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Oţelul a cîştigat graţie celor două "bijuterii" ale argentinianului

"Oţelarii" au revenit de la 0-1 şi au depăşit Braşovul în clasament, echipă căreia i-a întrerupt seria de 7 egaluri consecutive. Şi asta graţie argentinianului Viglianti, care şi-a resuscitat echipa. O echipă care în minutul 21 se vedea condusă pe tabelă, graţie reuşitei braşoveanului Dedu.

A trebuit să vină minutul 32 pentru ca sud-americanul să-şi scoată de la naftalină "fineţurile", executîndu-l pe veteranul Stelea cu un lob de la 16 metri. Şi ca să îl ţină minte "Stelică", i-a marcat şi golul doi, echivalent cu 3 puncte pentru Oţelul, printr-un voleu cu stîngul care l-a înţepenit pe goalkeeper pe linia porţii. S-a terminat 2-1 şi datorită paradelor de pe final ale portarului Kolev, care, astfel, a împărţit meritul victoriei cu argentinianul. :)