Fotbal   •   Liga 1   •   CRAIOVA - STEAUA 0-0

"Ne-au fost furate 7-8 puncte în acest sezon. Aseară am jucat cu Steaua «Tudor» Bucureşti"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  sâmbătă, 22 noiembrie 2008

Adrian Mititelu, finanţatorul Universităţii, a atacat dur arbitrajul din meciul de aseară cu Steaua, încheiat cu scorul 0-0, şi a spus că Universitatea este dezavantajată clar în lupta cu echipele din capitală.



"Suntem pe locul trei deşi lumea nu ne vrea aici. Toată ziua se vorbeşte numai de Steua. Ar trebui să ne bage lumea în seamă mai mult. Steaua nu a jucat singură pe teren aseară.



Echipele din Bucureşti au un complex în faţa Craiovei. Aseară am jucat cu Steaua "Tudor" Bucureşti. Nu putem să jucăm la fel în toate meciurile, mai ales că avem jucători ne-experimentaţi. Steaua a cîştigat un punct, noi am pierdut două. Am avut multe ocazii. Suntem echipa cu cele mai multe ratări pe meci. Cel puţin şapte-opt puncte ne-au fost furate de brigadele de arbitri



Noi nu suntem o echipă de "doi lei". Oniţa a fost al 13-lea jucător al Stelei. Nu are rost să fac memoriu pentru că nu se va face nimic. Echipele din capitală sunt mereu avantajate" a spus Adrian Mititelu la televiziunea Sportro.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.