Sporturi   •   Handbal   •   ROMÂNIA - FRANŢA 30-25

Radu Voina: "Ştiu cît de orgolioase şi rănite sînt fetele şi mi-aş dori un rezultat cît mai bun la Europene"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 05 decembrie 2008

Radu Voina, antrenorul naţionalei feminine de handbal a României, crede că fetele sale merită toate felicitările după succesul important obţinut în această seară în faţa Franţei.

"Nu s-a intamplat absolut nimic. Dupa un inceput mai dificil in meciurile pregatitoare, cu evolutii mai putin convingatoare, dupa criticile aduse de toata lumea, fetele s-au mobilizat extraordinar. Cred ca au demonstrat ca valoarea lor este alta.

Ele s-au batut si merita toate felicitarile. Au castigat ca echipa, ceea ce pe mine ma bucura. Nu mi-am schimbat obiectivele. Vreau sa ocupam locul pe care il meritam. Stiu cat sunt de orgolioase si cat de ranite sunt fetele si mi-as dori ca rezultatul sa fie cat mai bun.

Fetele si-au facut singure cadou de Sf. Nicolae. Maine dimineata o luam de la capat. Daca suntem mai bune ca Danemarca si meritam, atunci o sa batem", a spus Voina la GSP TV.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.