Vezi ce s-a întîmplat în meciul Steaua - Dacia Mioveni

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

"Roş-albaştrii" au trecut la pas de Dacia Mioveni în etapa cu numărul 27 a sezonului 2007/2008 cu scorul de 2-0, obţinînd victoria cu numărul 1000 a clubului, chiar de ziua simbolului şi antrenorului Marius Lăcătuş.

După o primă repriză lipsită de faze periculoase, Dorin Goian a reuşit să deschidă scorul în minutul 49 după o lovitură de colţ. Pepe Moreno trimisese cîteva secunde mai devreme mingea în bară. Doar cinci minute a durat pînă ce Pepe a majorat diferenţa pe tabelă.

Dacia nu a pus absolut nici o problemă Stelei în Ghencea, nereuşind să ajungă la poarta lui Zapata de prea multe ori.

În tur, Steaua învinsese cu scorul de 2-1, obţinînd victoria în minutul 90 prin golul marcat de Victoraş Iacob. Mioveniul condusese cu 1-0 pînă în prelungirile primei reprize.

Iată dialogul surprins de procurori dintre Gigi Becali şi Victor Piţurcă despre Dacia Mioveni