Marian Iancu, patronul Timişoarei, a tunat la adresa declaraţiilor lui Mircea Rădulescu pentru că acesta a dezvăluit date confidenţiale din contractul echipei sale cu fostul antrenor Dusan Uhrin.
"Avem o înţelegere cu Dusan Uhrin, trebuie să îi plătim 50.000 de euro pînă pe 15 februarie. Spuneţi-i lui Mircea Rădulescu că acestea sînt date confidenţiale în contractul nostru cu Dusan Uhrin.
Nu trebuie să discute el pe la televizor. E un contract între noi. Pe voi nu v-ar deranja dacă ar spune cineva ce faceţi în pat cu nevasta? Nu există nici un litigiu. Domnul Mircea Rădulescu e depăşit total. S-a şi văzut că e depăşit după ce a dat legea asta. E o lege pentru animale. Să le dăm voi la antrenori să lucreze într-un ţarc.
Maestrul Rădulescu să citească acel contract după data scadentă. El vorbeşte mult şi prost. Bineînţeles că o să îi plătim banii. Cum poate el să spună date dintr-un contract confidenţial. Ar trebui să îl dau în judecată, dar am respect prea mult pentru părul lui alb din cap", a spus Marian Iancu la GSP TV.
{{text}}