Fotbal   •   Liga 1   •   POLI TIMISOARA

Iancu îl atacă pe Ganea: ”E un mincinos!”

Articol de Gazeta Sporturilor   —  miercuri, 04 februarie 2009

Marian Iancu, patronul Timişoarei, spune că Ionel Ganea minte atunci cînd vorbeşte despre neînţelegerile dintre el şi clubul bănăţean.



”Dacă e adevărat ce a spus Ganea, să facă orice, dacă nu, de banii aceştia să îşi cumpere lumînări. Consider că am fost alături de el cît a avut nevoie de noi. Nu mi se pare corect ce face el. Noi investim în fotbal, băgăm milioane şi Federaţia spune că nu putem să mai dăm bani.

O să facem apel la această decizie. Nu sîntem victime, sîntem vinovaţii. Nu o să fac un pas înapoi. Poli Timişoara este un club care nu are nici un drept în fotbalul românesc. Ganea e un mincinos cînd a spus că nu ne-am înţeles. Eu am încredere în doamna Ganea, ea nu va minţi şi va recunoaşte că Ionel s-a înţeles cu noi”, a spus Marian Iancu la sportro.



Acesta a comentat şi declaraţiile lui Mircea Sandu, conform cărora şeful FRF s-ar gîndi să candideze şi în 2014: ”Cea mai proastă veste pe care puteam s-o primesc astăzi este că Mircea Sandu va candida şi în 2014”, a spus Iancu.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.