Unirea Urziceni învinge Petrolul cu 3-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Unirea Urziceni s-a impus miercuri cu scorul de 3-0 în faţa formaţiei Petrolul Ploieşti, într-un amical disputat la baza de pregătire a formaţiei ialomiţene.

Cele trei goluri ale meciului au fost marcate de Rusescu (27), Dănălache (60) şi Galamaz (73). Unirea Urziceni a început meciul cu următoarea echipă: Grigore - Nicu, Galamaz, Fernandez, Brandan - Pădureţu, Burns, Apostol, Frunză - Amusan, Dănălache.

În prima repriză a mai intrat Rusescu, cu câteva minute înainte de marcarea golului, iar în partea a doua a amicalului Dan Petrescu a rulat tot lotul avut la dispoziţie, cu excepţia jucătorilor Onofraş şi Dan Matei. Onofraş este accidentat, în timp ce Matei, nerefăcut complet, va intra în programul normal de pregătire începând de luni.

Unirea Urziceni va susţine următorul amical sâmbătă, de la ora 11:00, acasă, cu Drobeta Turnu Severin.

Sursă: NewsIn