Alex Piţurcă avertizează Dinamo: "Venim să vă batem!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 23 februarie 2009

Golgeterul Pandurilor Tîrgu Jiu, Alex Piţurcă, spune că echipa sa va aborda meciul cu Dinamo doar la victorie şi că elevii lui Sorin Cîrţu nu concep să piardă în Ştefan cel Mare.

"Sîntem pregătiţi pentru retur şi abia aşteptăm să intrăm pe teren. Ne aşteaptă un meci greu cu liderul campionatului, dar Pandurii vor pune mari probleme!", spune Alex Piţurcă.

Acesta a adăugat pentru gsp.ro:
"Noi ne-am întărit cu Luţu şi Hidişan, doi fotbalişti foarte tehnici şi atacăm doar victoria la meciul cu Dinamo. Totuşi, şi un egal ar fi un rezultat pozitiv pentru noi.

Cine ştie, poate cu un retur bun de campionat vom putea spera şi la o clasare în zona cupelor europene, ar fi extraordinar pentru noi, dar primordială este evitarea retrogradării".

În tur, scorul a fost 1-1, în meciul disputat de "cîini" pe terenul Pandurilor. Golurile au fost marcate de Torje (minutul 55) şi Alex Piţurcă (minutul 85).