Liga Campionilor

Toure a luat "galben" în partida cu AS Roma din cauza unei superstiţii! :)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Episod amuzant petrecut pe Emirates în primul minut al reprizei secunde a întîlnirii Arsenal - AS Roma, 1-0 în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

Protagonistul? Kolo Toure, fundaşul ivorian care a plătit cu un cartonaş galben pentru că a intrat pe teren fără acceptul arbitrului Claus Bo Larsen în minutul 46 al jocului. Fotbalistul a explicat după meci că a întîrziat de la vestiare din cauza unei superstiţii, aceea că este întotdeauna ultimul care iese pe teren. Toure nu aflase că Gallas primea îngrijiri medicale, aşa că l-a aşteptat fără să ştie că partida începuse fără el :)

"Nici nu ştiam că e interzis să intri pe gazon dacă întîrzii. E bine că s-a întîmplat asta pentru că acum am aflat o nouă regulă" a explicat amuzat Kolo la finalul partidei.