Claude Puel: "Mi-e greu să accept că Lyon a fost eliminată din Cupă"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 05 martie 2009

Antrenorul formaţiei Olympique Lyon, Claude Puel, a afirmat că este supărat de faptul că echipa sa a fost eliminată din Cupa Franţei, după ce a pierdut cu 2-3 partida de miercuri seară contra lui Lille, informează ediţia online a L'Equipe.

"Este greu pentru noi, mai ales că am primit un gol în prelungiri şi nu mai avem timp să egalăm. A fost un meci deschis, alert. Am avut în faţă un portar foarte bun, care i-a permis lui Lille să păstreze scorul. Este greu să accept acest verdict, mai ales că oricare dintre echipe se putea califica", a spus Claude Puel, a cărui echipă a fost eliminată din optimile Cupei Franţei.

Lille a câştigat prin golurile lui Bastos (22), Hazard (44) şi Fauvergue (90+3), în timp ce campioana Lyon a înscris prin Makoun (24) şi Mounier (45+2).

Miercuri au mai avut alte patru partide din optimile Cupei Franţei: Rodez-PSG 3-1, Ajaccio-Monaco 0-2, Sedan-Vitre 3-0, Rennes-Lorient 3-0.

În sferturile de finală s-au calificat Guingamp, Grenoble, Toulouse, Rodez, Monaco, Sedan, Rennes, Lille.