Tenis

Victor Hanescu: "Poate vom juca barajul acasa si vom demonstra ca sintem o echipa buna"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Victor Hanescu nu a reusit sa il invinga pe Dmitri tursunov in ciuda inceputului promitator. Dupa ce a cistigat primele doua seturi romanul nu a reusit sa ramina in meci, cedind urmatoarele seturi rusului. Scorul partidei a fost 6-4, 7-5, 3-6, 4-6, 2-6. Cu acest scor Rusia s-a calificat in sferturile Cupei davis alaturi de Argentina si Croatia.

"Dmitri Tursunov a jucat foarte bine. M-a presat foarte tare, el nu a mai gresit din setul trei si a avut un joc foarte solid. Atmosfera din sala a fost foarte frumoasa, m-am simtit excelent aici.

Avem o echipa tinara si ii felicit pe baieti pentru meciul de ieri. Incepem sa aratam ca avem jucatori valorosi. Poate vom juca barajul acasa si vom demonstra ca sintem o echipa buna", a spus Victor Hanescu la finalul partidei, pentru TVR1.