Fotbal   •   Nationala   •   ROMÂNIA - SERBIA, SÎMBĂTĂ, 28 MARTIE, ORA 20:45, ANTENA 1 ŞI GSP.RO

Subotici: "Nu ne vom relaxa doar pentru că lipsesc «Kivu» şi «Gojani» ;)

Articol de Gazeta Sporturilor   —  sâmbătă, 21 martie 2009

Neven Subotici, unul dintre jucătorii recent convocaţi în lotul Serbiei de Radomir Antici spune că atuul la naţionalei sale este atacul, deşi Marko Pantelici abia a revenit după o accidentare ce l-a ţinut departe de gazon o bună perioadă de timp.



Totodată, Subotici nu subestimează echipa României, deşi din lotul "tricolorilor" lipsesc Chivu şi Goian.



"Pantelici şi-a revenit după accidentare, dar are probleme la Hertha pentru că nu prea joacă. Pentru un golgeter ca el, ritmul competiţiei este foarte important.
Cu toate acestea, el are calităţile şi experienţa neceasară pentru a a ne ajuta la Constanţa.



Mai mult, Zigici este o nouă senzaţie în Spania, are 8 goluri marcate din ianuarie pînă acum!", a punctat Subotici, conform Blic.



Pe de altă parte, Subotici crede că absenţele lui Goian şi Chivu din echipa noastră nu ar trebui să-i relaxeze pe elevii lui Radomir Antici:



"Absenţele lui Kivu şi Gojani ar putea reprezenta un avantaj pentru noi, dar nu ne vom relaxa, pentru că ei pot fi înlocuiţi cu succes".

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.