Stranieri

Cristi Chivu a revenit la antrenamentele lui Inter Milano

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 30 martie 2009

Căpitanul echipei naţionale a României, Cristi Chivu, s-a pregătit luni alături de restul lotului, după ce în ultimul timp s-a antrenat separat din cauza unor probleme musculare, informează site-ul oficial al liderului din Serie A.

Jucătorii lui Inter Milano s-au reunit luni, la centrul sportiv "Angelo Moratti", pentru primul antrenament al săptămânii, urmând ca în etapa a 30-a să dispute meciul Udinese-Inter.

La şedinţa de pregătire au fost prezenţi şi Cristi Chivu, Ivan Cordoba, Luis Figo, Marco Materazzi, dar şi portarul echipei de tineret, Andrea Bavena.

Chivu avea o accidentarea mai veche şi a evoluat pentru o repriză în meciul Inter-Fiorentina, scor 2-0, de acum aproximativ două săptămâni, dar a fost schimbat la pauză. El a ratat convocarea la echipa naţională pentru meciurile cu Serbia şi Austria, din preliminariile CM 2010.

Inter Milano ocupă primul loc în Serie A, cu 7 puncte mai mult decât ocupanta locului secund, Juventus Torino.

sursa: NewsIn