Fotbal   •   Liga 1   •   RAPID - FC TIMIŞOARA, AZI, ORA 19:00, liveVIDEO PE GSPTV ŞI FAZE VIDEO ÎN TIMP REAL PE GSP.RO

Marian Iancu: "Partida cu Rapid este o luptă pentru Champions League, nu pentru Cupa UEFA"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  miercuri, 08 aprilie 2009

Patronul Timişoarei, Marian Iancu, crede că partida din această seară, contra Rapidului, este decisivă în lupta pentru locul secund în Liga I, care duce în preliminariile Champions League:



"Mă tem la fel de mult şi cînd mă uit la felul cum a jucat echipa mea, nu doar de felul cum a evoluat Rapid în Ştefan cel Mare. Noi ne simţim însă bine să evoluăm pe stadionul Rapidului. Ambele echipe au ca obiectiv cîştigarea campionatului, nu o participare în Cupa UEFA. Este un meci pentru un loc în Champions League, noi vrem trofee.



Ionică Serea, dacă nu prinde o zi bună, te poate face varză. Am păţit-o la Constanţa, în acest sezon. Sper ca eclipsa lui de formă să nu se repete şi în seara asta", a spus Marian Iancu la GSPTV.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.