VIDEO » Boya marchează decisiv pentru Grenoble în partida cu Le Havre

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Fostul atacant al Rapidului, Pierre Boya, a marcat golul victoriei pentru Grenoble în partida disputată duminică, în deplasare, în faţa celor de la Le Havre, din etapa 33-a din Ligue I, informează ediţia electronică a L'Equipe.

Rezultatele înregistrate duminică în Ligue 1:

Toulouse - Lorient 1-1 (Cetto 89 / Ayew 85)

Nice - Saint Etienne 3-1 (Ben Saada 23, Tavlaridis 44-autogol, Moulongui 73 / Ilan 90+4)

Le Mans - Monaco 0-1 (Park 87)

Auxerre-Caen 2-1 (Jelen 85, 88 / Proment 61). La gazde, Daniel Niculae a intrat pe teren în minutul 62, însă nu a reuşit să se facă remarcat.

Le Havre - Grenoble 0-1 (Boya 41).
Fostul rapidist Pierre Boya a fost titular în al 11-lea său meci pentru Grenoble şi a fost înlocuit în minutul 65. VEZI AICI GOLUL

Sochaux - Valenciennes 1-1 (Sverkos 90+3 / Bangoura 62)

Nancy - Nantes 2-0 (Feret 56, Andre Luiz 68-penalty)

Partida Lille-Marseille este programată să se dispute de la ora 22:00.

Clasament: 1. Marseille 64p (32j) 2. Bordeaux 62p 3. Lyon 61p...10. Auxerre 43p 11. Grenoble 41p....20. Le Havre 21p