Farul, în pericol să nu îndeplinească baremul!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Antrenorul secund al formaţiei Farul, Sevastian Iovănescu, a declarat vineri, după înfrângerea de la Braşov, că realizarea baremului a devenit o problemă pentru echipa sa, care "merge din înfrângere în înfrângere".

"Barmeul este o problemă. La felul cum tratează unii jucători meciul, ne temem, pentru că avem două jocuri grele acasă, şi cu Argeş, şi cu Mediaş", a declarat Iovănescu vineri, conform NewsIn, după înfrângerea cu 1-2 înregistrată în deplasare, în faţa lui FC Braşov.

Cât priveşte acest meci, tehnicianul s-a arătat dezamăgit de modul în care jucătorii săi au tratat partida.

"Am venit să jucăm una din ultimele noastre şanse, dar nu am reuşit. Se pare că asta e valoarea lotului la ora actuală. Mă aşteptam la mai mult de la jucători. Vezi golul marcat de Teekloh astăzi

A fost o primă repriză slabă, am luat două goluri în 7 minute, din penalty şi din neglijenţa apărătorilor. La pauză am băgat doi atacanţi, pentru că nu mai aveam ce pierde şi a fost o repriză mai bună", a mai spus tehnicianul.