Proprietarul turneului de la Madrid, Ion Ţiriac, a declarat într-un interviu publicat vineri, că unui tenismen trebuie să îi oferi condiţiile cele mai bune, dar toate cu o limită, pentru a nu ajunge "să te prostituezi doar pentru că el are nu nume mare", informează AS.
Fostul tenismen a ajuns la această concluzie după ce tenisemnii participanţi la Madrid s-au plâns de faptul că vestiarele sunt prea mici. Ţiriac a vorbit despre ceea ce vor tenismenii:
"Au dreptate, vom vedea ce putem face anul viitor. Totuşi, nu se pot schimba toate aşa de repede. Totul evoluează, eu dormeam în camping şi acum avem nevoie de hoteluri de cinci stele pentru că este un tenismen cu nume mare.
Jucătorului trebuie să îi oferi multe până la un punct, dacă treci de el, atunci te prostituezi doar pentru că are un nume mare. Jucătorii trebuie să se gândească la cât muncesc părinţii lor ca să câştige unu la sută din ceea ce încasează ei în doar o săptămână", a spus Ion Ţiriac.
{{text}}