Buzău - Vaslui 4-1. Vezi aici fazele VIDEO!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Gloria Buzău s-a impus incredibil în meciul cu FC Vaslui, scor 4-1, într-o partidă pe care a controlat-o în mare parte. Elevii lui Ioan Balaur au început greu şi le-au permis vasluienilor să atace, dar golul a venit la cealaltă poartă. Mansour reia cu capul din unghi şi îl păcăleşte pe Kuciak. Prima repriză a fost ştearsă.

Imediat după pauză, Wesley a egalat, dînd impresia că Vasluiul va întoarce soarta meciului. Dar nu a fost aşa. Jucătorii Gloriei s-au aruncat în atac şi Mansour , Florin Sandu sau Chiţu au ratat de puţin să înscrie.

Golul a venit normal, corner al lui Claudiu Ionescu, iar Mera a reluat în plasă de la 10 metri. Peste numai patru minute, fostul jucător al Stelei, Ionescu, a înscris din lovitura liberă.