Stranieri

Emil Jula salvează Cottbus de la retrogradare!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Atacantul român Emil Jula a marcat, sâmbătă, două goluri pentru Energie Cottbus în meciul cu Bayer Leverkusen, scor 3-0, din ultima etapă a campionatului Germaniei, în urma căruia echipa sa şi-a asigurat prezenţa la barajul pentru rămânerea în primul eşalon, informează Kicker.

Jula a fost integralist şi a punctat în minutule 50 şi 69, iar cealaltă reuşită a lui Cottbus i-a aparţinut lui Rivic (64). Fostul atacant al Oţelului a reuşit să marcheze 4 goluri pe parcursul primului său sezon în Bundesliga.

Celălalt român al lui Energie, Ovidiu Burcă, a fost introdus pe teren în minutul 75. În urma acestui rezultat, Cottbus a terminat sezonul pe poziţia a 16-a şi va disputa un meci de baraj pentru rămânerea în primul eşalon cu echipa aflată pe locul 3 în 2.Bundesliga.

Sursă: NewsIn