Preliminarii CM 2010

Televizorul a salvat Brazilia de la un rezultat ruşinos

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Brazilia a fost salvată ieri de reluă­rile tv de la un rezultat ruşinos în confruntarea cu Egipt de la Cupa Confe­de­raţiilor. În ultimul minut, la scorul de 3-3, Mo­ha­mady a făcut henţ în careu, dar “centralul” Howard Webb n-a observat infracţiunea.

El a reac­ţio­nat abia după ce al 4-lea arbitru, informat la rîndu-i de cineva care văzuse reluarea la tv, i-a spus în cască faptul că intervenţia a fost de penalty. Noua achiziţie a Realului, Kaka, a transformat penalty-ul şi Selecao a cîştigat cu 4-3. Evoluţia sud-americanilor a lăsat însă de dorit. Brazilienii au fost egalaţi la nici un minut după ce deschiseseră scorul prin acelaşi Kaka, iar după ce-au avut 3-1 la pauză (Luis Fabiano, Juan), au încasat două goluri într-un minut.