Roger Federer a devenit primul semifinalist de la Wimbledon după ce l-a învins, în trei seturi, scor 6-3, 7-5, 7-6 (3) pe Ivo Karlovici. Elveţianul a reuşit două breakuri în meci, lucru dificil din cauza serviciuilui foarte puternic pe care îl are Karlovci.
"Karlovici are un serviciu foarte puternic şi este dificil să faci break. Mă bucur că am reuşit două breakuri, că am cîştigat acest meci şi că sînt în semifinale", a spus Roger Federer după ce a ajuns în semifinale la Wimbledon.
"Roger Federer a avut un retur extrem de bun la care am rămas fără replică. Federer este mai bun decît toţi şi aste se vede. Este cel mai bun jucător din lume, însă pe iarbă este genial", a spus Ivo Karlovici după ce a fost învins de Roger Federer pe iarba de la Londra, în sferturile turneului.
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
{{text}}