Fotbal   •   Liga 2   •   CS OTOPENI

După ce s-a convins că nu e dorit de Rapid, Yontcha a semnat cu Belenenses

jean paul yontcha, belenenses, cs otopeni

Articol de Gazeta Sporturilor   —  sâmbătă, 04 iulie 2009

După ce a retrogradat cu CS Otopeni, vîrful camerunez Jean Paul Yontcha şi-a găsit echipă în Portugalia. Belenenses, echipă care a retrogradat în liga secundă lusitană, a anunţat astăzi că a oficializat transferul atacantului de 26 de ani, care a semnat pentru un an, cu drept de prelungire pentru încă un sezon.



"Sînt aici pentru a da tot ce am mai bun şi pentru a-mi ajuta noua echipă", a spus Yontcha, care va îmbrăca tricoul cu numărul 9.



Atacantul camerunez a marcat două goluri pentru CS Otopeni, în 16 apariţii.



Jean Paul Yontcha a fost şi protagonistul unei faze amuzante atunci cînd, imediat după terminarea sezonului trecut, se lansase zvonul că ar urma să treacă la Rapid o dată cu preşedintele clubului, Lucian Băroiu:



"Au început să mă sune jucătorii să-mi mulţumească pentru că i-am luat la Rapid. Yontcha nu crede nici acum că nu e adevărat :D".

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.