Tenis

Victor Hănescu a pierdut finala de la Stuttgart

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Victor Hănescu a ratat astăzi şansa de a cîştiga cel de-al doilea turneu al carierei, după ce a cedat în finală cu scorul de 6-1 3-6 4-6.

Setul 3
Victor face o dublă greşeală şi Chardy face break, 1-0. Francezul face încă un îşi cîştigă serviciul, 2-0. Un nou break, scor 3-0 pentrui francez care domină acest set decisiv. Chardy este de neoprit, scor 4-0. Primul game al lui Victor Hănescu, 4-1 pentru francez. Hănescu recuperează un break, 4-2. Game Hănescu, 4-3. Chardy îşi păstrează serviciul după ce Victor a avut două mingi de break, 5-3. Hănescu îşi menţine serviciul şi are nevoie de break pentru a rămîne în meci, 5-4. Chardy se impune în trei seturi şi cîştigă turneul de la Stuttgart.

Setul 2
Chardy îşi cîştigă serviciul, 1-0.  Victor îşi cîştigă serviciul şi egalează, 1-1. Francezul mai cîştigă un game, scor 2-1. Victor face un joc foarte bun şi egalează, 2-2. Francezul îşi cîştigă serviciul, 3-2. Chardy face break, 4-2. Francezul mai cîştigă un break, 5-2. Game Hănescu, 5-3 pentru Chardy. Chardy cîştigă setul doi, scor 6-3.

Setul 1
Victor Hănescu şi-a cîştigat primul serviciu, 1-0. Victor reuşeşte un break , scor 2-0. Hănescu se distanţează la 3-0 după ce îşi cîştigă serviciul. Chardy cîştigă prmul game, 3-1. Cu doi aşi Hănescu îşi cîştigă sevrviciul, 4-1. Victor este un singur game distanţă de cîştigarea setului, 5-1. Victor Hănescu cîştigă primul set, 6-1.