International   •   Stranieri   •   RUSIA

Victorie mare pentru Pancu, Petre şi Mărgăritescu, în faţa lui Zenit: 3-2 pentru Terek!

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 20 iulie 2009

Echipa Terek Groznîi, cu românii Florentin Petre, Andrei Mărgăritescu şi Daniel Pancu în 11-le de start, a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-2, formaţia Zenit Sankt-Petersburg, câştigătoarea Cupei UEFA în anul 2008, într-o partidă din cadrul etapei a 14-a a campionatului de fotbal al Rusiei, disputată duminică.



Golurile au fost marcate de Gheorghiev (min.21), Lahialov (min.57) şi Iliev (min.89) pentru învingători, respectiv, Huszti (min.73) şi Pogrebniak (min.74).



Petre şi Mărgăritescu au rămas pe teren până la finalul jocului, în timp ce Pancu a fost înlocuit în minutul 84, mai notează Agerpres.



În clasament conduce Rubin Kazan cu 27 pct, urmată de FC Moscova - 26 pct, Spartak Moscova - 24 pct, ŢSKA Moscova şi Dinamo Moscova - câte 23 pct. Terek este pe 8, cu 20 de puncte.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.