Doar remiză pentru Boloni în faţa echipei lui Habibou şi Thereau, Charleroi

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 22 august 2009

Formaţia pregătită de Ladislau Boloni, Standard Liege, a remizat scor 1-1, pe teren propriu, cu Charleroi, într-un meci din etapa a 4-a campionatului belgian şi are şase puncte acumulate după primele patru runde.

Golul campioanei Belgiei a fost marcat de Milan Jovanovic în minutul 21, în timp ce pentru Charleroi a înscris fostul atacant la Stelei, Habib Habibou, opt minute mai târziu.

La Charleroi, pe lângă Habibou, a mai evoluat un alt fost jucător al Stelei, Cyril Thereau, care a încasat un cartonaş galben în minutul 15.

Deşi nu a pierdut niciun meci în acest început de campionat, Standard Liege are doar şase puncte după primele patru etape, în timp ce rivala Anderlecht are nouă puncte şi un meci mai puţin disputat.