Preliminarii CM 2010

Ofsaid la golul marcat de Henry? Comentează aici!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

După ce au dominat întreaga primă repriză, francezii au reuşit să deschidă scorul imediat după pauză, prin Thierry Henry, care a înscris din apropiere în urma unei faze fixe (50).

Deşi arbitrul de margine nu a observat, reluările TV au relevat faptul că atacantul "cocoşilor" se afla într-o poziţie suspectă de ofsaid în momentul în care Gallas i-a trimis mingea cu capul.

Căpitanul Cristi Chivu şi compania au obiectat în faţa arbitrului Ivan Bebek, însă nu au mai putut schimba decizia acestuia de a-i da credit tuşierului şi de a valida reuşita lui Henry.

Nu acelaşi lucru s-a întîmplat în minutul 62, cînd Henry a marcat cu capul, dar tuşierul de pe atacul Franţei a ridicat prompt fanionul, menţinînd pe tabelă scorul egal, 1-1.