Fotbal   •   Liga 1   •   OȚELUL - GAZ METAN 0-1

S-a întors norocul!

Articol de Marian Căpăţînă   —  duminică, 20 septembrie 2009

După ce a bătut-o pe Dinamo, Oţelul a pierdut în faţa Mediaşului pe mîna numeroaselor ratări ale atacanţilor lui Dorinel Munteanu





Oţelul, învingătoare în Ştefan cel Mare etapa trecută, a început partida de ieri cu un ascendent moral în faţa medieşenilor bătuţi de Steaua. Şi în prima repriză s-a aflat de mai multe ori în faţa deschiderii scorului prin N'Kongue, şut periculos, şi mai ales prin Golocevac, luft inexplicabil dintr-o poziţie favorabilă.



Gaz Metan a echilibrat jocul în startul părţii secunde, mingea se muta rapid de la o poartă la alta. Munteanu l-a încercat pe Kolev (61), dar fără succes. Apoi au început ratările gălăţenilor. Sălăgean (64), N' Kongue (74), care seamănă doar la freză cu Djibril Cisse, şi Paraschiv (77), l-au exasperat pe Dorinel Munteanu.



Bomba a picat pe contraatac! Bud a deviat către Pîrvulescu, a cărui pasă l-a găsit în careu pe acelaşi Bud care n-a iertat! Iar fanii l-au răsplătit pe antrenorul care a învins Dinamo cerîndu-i demisia.



Află din Gazeta de luni ultimul mare scandal din arbitraj.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.