Szekely, care îl va avea adversar direct pe fostul fotbalist al lui Real Madrid, spune că nu se teme de faima brazilianului
- Janos, care e obiectivul Stelei în meciul cu Fenerbahce?
- Cum ţinta noastră este să ajungem în primăvara europeană, atunci e clar că e extrem de important să cîştigăm joi seară pentru a spera la unul din primele două locuri.
- Crezi că în acest meci se va decide calificarea?
- Cred că dacă vom învinge, atunci calificarea va fi foarte aproape. E crucial să o batem pe Fenerbahce, mai ales că situaţia din grupă e de aşa natură încît ne obligă să facem orice pentru a lua toate punctele.
- Vei evolua ca mijlocaş dreapta, iar fundaşul lor stînga va fi nimeni altcineva decît Ro...
- Roberto Carlos, da, ştiu. Îl cunosc, e un fotbalist formidabil, un fost campion mondial, un jucător care a făcut istorie la Real Madrid. Am respect pentru el, dar dacă voi juca joi seară, atunci voi face totul pentru a mă impune în faţa lui şi pentru a-mi ajuta echipa să cîştige.
- Victoria Urziceniului de la Glasgow vă obligă şi pe voi să cîştigaţi?
- Felicităm Unirea, dar noi trebuie să ne vedem de treaba noastră. Va trebui să cîştigăm din cauza situaţiei complicate din grupă, nu pentru că ne obligă alte echipe.
International • Europa League • INTERVIU CU JANOS SZEKELY
Janos Szekely: "Roberto Carlos, omul meu"
Janos Szekely
Articol de Răzvan Rotaru — joi, 22 octombrie 2009
{{text}}