Tehnicianul echipei Unirea Urziceni, Dan Petrescu, a comentat parcursul european al echipei sale, dar şi rezultatele din campionat. Antrenorul ialomiţenilor a spus că este mulţumit cu orice rezultat la partida cu Rangers, numai să nu piardă.
"Anul acesta, din cauza meciurilor din Champions League, mergem mai prost în campionat şi nu am reuşit să legăm mai multe victorii la rând.
Nu aş alege să pierd meciuri în campionat doar ca să mă calific în primăvara Ligii Campionilor, eu vreau să câştig tot, nu-mi place să pierd.
Mai întâi să vedem ce se va întâmpla cu Rangers. Orice rezultat cu Rangers, în afară de înfrângere, este bun. Să nu uităm pînă la urmă cine suntem", a spus Dan Petrescu la televiziunea Sportro
International • Liga Campionilor • UNIREA URZICENI
Dan Petrescu: "Vreau să cîştig tot, dar cu Rangers orice punct e bun"
Articol de Gazeta Sporturilor — luni, 26 octombrie 2009
{{text}}