Adrian Mititelu: "Nu eram mulţumit nici cu 2-2, voiam victorie. Luăm goluri din faze de nimic"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, a comentat înfrîngerea înregistrată de echipa sa pe terenul Unirii Urziceni, fiind de părere că oltenii ar fi meritat mai mult de la acest joc.

"Nu eram mulţumit nici cu 2-2 pentru că eu speram că vom cîştiga acest meci. În repriza secundă am jucat şi cred că am fi putut cîştiga meciul. Am avut ghinion! Adversarii noştri au dat goluri din faze de nimic în ultimul timp.

Dina susţine că a fost tras de tricou la faza golului, dar asta nu e o scuză. Tactica lui Neagoe a fost bună. Voiam să intrăm cel puţin cu 0-0 la pauză, aşa plănuiam, să-i băgăm pe Trică şi Wobay la pauză pentru a schimba soarta partidei", a spus Mititelu la Fanatik Show.