Handbal

Au reparat-o!

Articol de Luminiţa Paul  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Învinsă săptămîna trecută în deplasare, Steaua s-a revanşat ieri

"Militarii" s-au calificat în "optimile" Cupei Cupelor, după ce au învins clar în retur o echipă care le pusese probleme în urmă cu 7 zile. De data aceasta, handbaliştii lui Bozo Rudici au pornit tare şi nelăsîndu-şi adversarii să înscrie pînă în minutul 9. Formaţia italiano-multinaţională s-a apropiat doar în două rînduri la un gol, steliştii făcînd legea cu Cenuşă excelent în poartă şi Georgescu teribil de inspirat în atac.

La pauză a fost un 14-11 de încălzire, în repriza secundă diferenţa a crescut, la ea contribuind de asemenea Vujadinovici din extrema stîngă şi Dinescu de la 9 metri. Cînd mai erau 5 minute de joc, Steaua conducea la 10 goluri, dar în final a fost 30-22, scor mai mult decît suficient pentru a merge mai departe.