Stranieri

Ionel Dănciulescu a marcat un gol în partida Hercules - Girona 2-0

Ionel Danciulescu, Danciulescu, Hercules

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Atacantul român Ionel Dănciulescu a deschis scorul în meciul pe care echipa sa, Hercules Alicante, l-a câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-0, în faţa grupării Girona, din etapa a 16-a din liga a doua spaniolă, informează Marca.

Fotbalistul în vârstă de 33 de ani a fost titular pentru formaţia pregătită de Esteban Vigo şi a marcat în minutul 34, în timp ce a doua reuşită a fost semnată de Kiko Femenia, cu cinci minute înainte de finalul jocului.

Dănciulescu se află la al doilea gol consecutiv marcat în campionat pentru Hercules, după ce etapa trecută a marcat în remiza cu Cordoba, scor 1-1, din deplasare. În total, fostul dinamovist are patru reuşite pentru divizionara secundă, dintre care două în Cupa Spaniei.

În urma acestui rezultat, Hercules şi-a consolidat poziţia secundă în clasament, promovabilă, cu 30 de puncte acumulate în 16 jocuri.

Sursă: NewsIn