Tevez s-a razbunat pe Manchester United

Articol de Aurelian Botezatu  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Campioana Angliei, Manchester United, e în pericol să iasă din cursa pentru primul trofeu al sezonului 2009-2010. Echipa pregătită de Alex Ferguson a pierdut în prima manşă a semifinalelor Cupei Ligii Angliei la concitatina City: 1-2.

Ryan Giggs a deschis scorul pentru United în minutul 17, dar fostul său coechipier, Carlos Tevez, a egalat pentru City, din penalty, cînd mai erau trei minute pînă la pauză.

Acelaşi Tevez a semnat şi victoria alb-albaştrilor, în minutul 65, el luîndu-şi astfel revanşa pentru toate vorbele rele spuse de jucătorii campioanei la adresa sa chiar înaintea partidei. Garry Neville, de pildă, afirmase că "Tevez n-a fost păstrat de United pentru că preţul său, 25 de milioane de lire sterline, era supraevaluat".