Dusan Savic, testat de FC Braşov!

Articol de Istvan Deak  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Atacantul macedonian Dusan Savic (24 de ani) a debutat, cu gol, pentru FC Braşov, în amicalul câştigat de stegari, astăzi, 2-1 cu Tatran Presov (Slovacia I). Savic a evoluat ultima dată la ocupanta locului secund din campionatul macedonian, Rabotnicki Skopje, el reuşind să marcheze, astăzi, golul doi al formaţiei conduse de Viorel Moldovan, în minutul 79.

Tehnicianul Braşovului a aliniat următoarea formulă de start: Mincă - Mateiu, Abrudan, N.Constantin, Cr.Ionescu - Roman, Ilyes, Cristescu, Landauri - Zaharia, Savic

Stegarii au deschis scorul în minutul 24, prin Ilyes din penalty, slovacii egalând în minutul 58.

Conform site-ului transfermarkt.de, atacantul macedonian, cu trei prezenţe în prima reprezentativă, este cotat la 400.000 de euro.