Accidentat, Florin Costea a părăsit terenul în lacrimi

Florin Costea, Costea, Universitatea Craiova

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Faza primei reprize a partidei de la Severin dintre Universitatea Craiova şi Poli Iaşi s-a petrecut în minutul 40.

Atunci Florin Costea a rămas singur cu portarul ieşenilor, Cristi Brăneţ, a încercat s îl depăşească pe acesta, dar s-a prăbuşit pe gazon după contactul produs între cei doi.

Arbitrul Deaconu a lăsat jocul să continue, însă l-a întrerupt după numai un minut, sesizînd că atacantul oltean a rămas întins pe teren.

Observînd că accidentarea la genunchi este una serioasă, Costea a izbucnit în lacrimi, fiind înlocuit în primul minut de prelungire cu Alexandru Piţurcă.

Universitatea Craiova a învins Poli Iaşi cu scorul de 2-1, golurile fiind semnate Iliev (62), Prepeliţă (89), respectiv Straton (85).