Van Nistelrooy a agresat un coechipier

Articol de Aurelian Botezatu  —  Monday 30th of November -0001 12:00

S-a întîmplat în pauza partidei susţinute de Hamburger SV în Europa League, joia trecută, contra lui Anderlecht (3-4).

În vestiarul nemţilor a ieşit un scandal monstru, cu Ruud van Nistelrooy în rolul principal. Olandezul s-a supărat pe unul dintre coechipieri, Torun, şi după un schimb dur de replici l-a agresat fizic.

"Momente ca acesta apar deseori în cursul meciurilor tensionate, cu miză mare. Dar la final ne dăm întotdeauna mîna şi uităm ce s-a întîmplat", a explicat fostul jucător al Realului. Inclusiv Torun a admis că "acum totul e în ordine".

Deşi a pierdut acea întîlnire, 3-4, Hamburger SV s-a calificat în "sferturile" competiţiei, graţie victoriei mai consistente din prima manşă (3-1).