Ţălnar: "Dinamo joacă şi în repriza a doua chiar a făcut spectacol"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Antrenorul lui Dinamo, Cornel Ţălnar, spune că echipa sa a prestat un joc bun şi îşi felicită elevii că au dat totul pentru ca echipa lor să se impună.

"A fost un joc greu. Am întîlnit o echipă bine aşezată în teren. Noi am început mai greu, dar după 20-25 de minute am revenit şi apoi jocul a fost la discreţia noastră. Am avut şi multe ocazii de gol, dar mă bucur de ritmul jocului, că fotbaliştii se respectă şi dau tot ce pot, chiar dacă m-au ţinut cu sufletul la gură până la final.

Am înţeles că a fost penalty la Andrei Cristea în prima repriză, dar în rest nu am ce să-i reproşez arbitrului. E bine că avem un Paşte fericit şi că respirăm şi noi un alt aer 4-5 zile. Mă bucur cel mai mult că echipa joacă şi că în repriza a doua chiar a făcut spectacol", a spus Ţălnar.