Săpunaru aduce victoria Rapidului la debutul lui Andone

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Debut dificil pentru Ioan Andone pe banca Rapidului. Giuleştenii au primit gol după numai 9 minute în confruntarea cu Internaţional Curtea de Argeş la o eroare colectivă a defensivei.

Frăsineanu a trimis o pasă de 40 de metri pînă la Băcilă, care a profitat de pasul greşit la ofsaid al fundaşilor Rapidului, apoi a speculat ieşirea hazardată a lui Borbescu, punctînd pentru 1-0.

În minutul 51, Grigorie a restabilit egalitea pe tabelă cu o reluare simplă, din 8 metri, după o deviere cu capul a lui Marius Constantin.

Numai 7 minute mai tîrziu, Săpunaru înscrie profitînd de marcajul inexistent al gazdelor la o lovitură liberă de pe partea dreaptă şi îi aduce lui Andone prima victorie pe banca  Rapidului.