Preşedintele Consiliului de Administraţie al Rapidului, Ion Taban, a declarat, după audierile care au avut loc la Comisia de Recurs a LPF, că probabil nici această instanţă nu poate faţă presiunilor.
"S-a judecat, iar acum se deliberează. Se invocă iarăşi valabilitatea dreptului de joc, dacă nu au ce să invoce legat de exercitarea dreptului de joc. Deci se revine la valabilitatea dreptului de joc pentru care FC Timişoara şi-a retras contestaţia, dar aşa înţeleg ei să discute, la fel ca acea decizie a Comisiei pentru Soluţionare a Litigiilor, care din punctul meu de vedere este un abuz.
Probabil nici această Comisie de Recurs nu poate face faţă presiunilor. Când cineva se antepronuţă e greu să rezişti la presiuni, dar noi suntem decişi să ducem această luptă", a precizat Taban, citat de Mediafax.
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
{{text}}