Barca face lucruri trăsnite

Articol de Daniel Scorpie  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Barca demonstrează în fiecare zi că n-are limite. Şi că nu numai Messi poate fi genial.

Ce mai putea inventa trupa lui Pep Guardiola, după ce a răpus-o pe Real, chiar la Madrid? Nu mai lipsea decît un gol de la centrul terenului. Catalanii au făcut-o însă marţi şi pe-asta. S-a întîmplat în minutul 68 al partidei cu La Coruna. Era 1-0 şi Depor prinsese curaj după pauză, forţînd egalarea.

Dar Pedro a risipit emoţiile, cu o execuţie sclipitoare. A prins un lob fenomenal de la 40 de metri, mingea trimisă cu mult efect intrînd în plasă chiar lîngă bară. E acelaşi Pedro intrat în istorie ca primul care a marcat în toate cele 6 competiţii cîştigate sezonul trecut de Barca. Toure Yaya a făcut apoi 3-0 şi marşul triumfal către titlu continuă.