Fotbal   •   Liga 1   •   TURCU LA ARAD

Turcu: "Vreau să preiau UTA şi urmez modelul Unirii Urziceni!"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  joi, 06 mai 2010

Vasile Turcu nu stă degeaba. După ce a ameninţat că vrea să o bage în faliment pe Dinamo, cerîndu-şi înapoi investiţiile, Turcu vrea să investească la UTA.



"Am băut o cafea cu un secretar de stat din Arad şi i-am explicat ce aş dori eu să fac, în cazul în care voi prelua UTA. I-am dat un fel de temă dânsului şi autorităţilor locale arădene şi încă aştept răspuns. Or fi ceva probleme, nu ştiu, eu încă aştept telefonul lor.



Voi gestiona partea administrativă, în rest e treaba managerului-antrenor. Cred că am căpătat destulă experienţă în anii petrecuţi la Dinamo şi am avut de la cine învăţa şi vorbesc aici mai ales despre Giovanni şi Victor Becali sau chiar Gigi Neţoiu, cu care sunt bun prieten. UTA va cheltui atât cât trebui pentru a ajunge unde îmi doresc eu şi cred că toţii arădenii.



Modelul pe care doresc să-l urmez este cel al Unirii Urziceni. UTA nu are voie să se bată la retrogradare, ci la locurile de cupe europene", a zis Turcu pentru sportarad.ro.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.