Vezi AICI cele mai importante faze de la Unirea Alba Iulia - Dinamo 1-2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 10 mai 2010

Gazeta a anticipat echipele de start pentru partida Unirea Alba Iulia - Dinamo. Vezi aici cu ce jucători au început cei doi antrenori, dar şi fazele VIDEO din timpul meciului

Vă recomandăm să instalaţi ultima versiune Adobe Flash Player

Dinamo preia conducerea în minutul 69 prin Andrei Cristea, care a primit o pasă excelentă de la Boştină, a scăpat singur cu Rotaru şi l-a învins pe portarul arădean

Rade Veljovici este aproape de un gol spectaculos, însă mingea trimisă pe spate de sîrb trece peste poarta lui Curcă

Dinamoviştii egalează în minutele de prelungire ale primei reprize, după un penalty îndelung contestat de gazde. Arbitrul Drăgănescu a dictat lovitură de la 11 metri la un henţ al lui Vujadinovici, iar Andrei Cristea l-a învins pe Rotaru

Gazdele deschid scorul în minutul 28! Lansat excelent de Nicolae Stanciu, Florin Dan l-a depăşit pe Mărgăritescu, a scăpat singur cu portarul Curcă şi l-a lobat pe portarul dinamovis

Ousmane N'Doye are o ocazie de a marca, dar şutul senegalezului de la 20 de metri este respins de Rotaru

Dinamoviştii sînt aproape de gol prin Torje, care primeşte o minge în careu, dar este blocat în momentul şutului

Gazdele au prima ocazie a partidei în primul minut de joc. Plecat de la limita ofsaidului, Florin Dan a scăpat spre poarta dinamovistă, însă a şutat slab

VEZI AICI COMENTARIUL LIVE-TEXT AL MECIULUI!

Blaz Sliskovici aliniază următorul "11":
Rotaru - Olah, De Sousa, Vujadinovici, Bucurică - N. Stanciu, Dîlbea, C. Cristea - Fl. Dan - N. Jovanovici, Veljovici
Rezerve: Cernea, Pistol, Bruno, I. Bălan, R. Stancu, S. Rădoi, S. Mureşan

Cornel Ţălnar începe cu:
Curcă - Scarlatache, D. Kone, Moţi, Pulhac - Torje, N'Doye, Mărgăritescu, Alexe - An. Cristea, Cl. Niculescu
Rezerve: Cr. Munteanu, Ad. Cristea, Molinero, Dr. Grigore, Fl. Bratu, Zicu, Boştină

Ultima clasată, Unirea Alba-Iulia, primeşte astăzi, de la ora 14:00, vizita ocupantei locului 6, Dinamo. Vezi AICI cele mai importante faze video!