Viera a comis două faulturi în careu şi a greşit grav la golurile CFR-ului!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Ousmane Viera, jucătorul împrumutat de CFR Cluj la Inter Curtea de Argeş, a fost autorul unor erori impardonabile în meciul contra echipei cu care se află sub contract.

1. În minutul 22, Viera îl trage în careu pe Lacina Traore, deşi ivorianul nu mai avea nici o şansă  de a ajunge la balon, într-o fază similară cu penalty-ul obţinut de ardeleni la Severin Vezi duelul dintre Viera şi Traore! (video)

2. În minutul 28, acelaşi Viera intră cu talpa direct pe pulpa lui Peralta, dar arbitrul Teo Crăciunescu nu a dictat nimic

3. În minutul 32, fundaşul ivorian luftează la pasa de gol a lui Peralta către Cristi Bud Vezi eroarea de la golul lui Bud! (video)

4. În minutul 70, la scorul de 1-1, îl loveşte cu piciorul în figură pe Bud, deşi mingea se depărtase deja de atacantul CFR-ului

5. În minutul 74, Viera nu are reacţie la pătrunderea lui Deac, care şutează nestingherit şi înscrie golul de 2-1 pentru CFR Cluj