International   •   CM 2010   •   FLASH

Vezi ultimele noutăţi despre CM 2010!

Articol de Gazeta Sporturilor   —  marţi, 01 iunie 2010

GERMANIA. S-a rupt şi Westermann

Cascadă de accidentări la nemţi. După portarul titular Adler, căpitanul Ballack, Rolfes şi Trasch, s-a rupt şi fundaşul Heiko Westermann. El a suferit o leziune la gleznă în amicalul cu Ungaria (3-0) şi trebuie să ia o pauză de cel puţin 4 săptămîni.



CHILE.
Două meciuri într-o zi

Selecţionerul Marcelo Bielsa a împărţit lotul în două şi a jucat două amicale la rînd. Cu o echipă i-a bătut pe nord-irlandezi (1-0), cu cealaltă a trecut apoi de Israel (3-0). El a vrut astfel să-şi vadă toţi jucătorii înainte de a se decide asupra efectivului de 23 pentru Mondial.



GHANA. A sărit să-l bată pe selecţioner!

Pregătirile "Elefanţilor" pentru Mondiale au fost perturbate de un incident petrecut în cantonament. Laryea Kingston s-a revoltat după ce a aflat că nu face parte din lotul de 23 şi a vrut să-l agreseze pe selecţionerul Rajevac! L-ar fi şi lovit dacă cei din stafful tehnic nu interveneau. Kingston l-a insultat pe antrenorul sîrb, căruia i-a spus "jur în faţa lui Dumnezeu că nu eşti un antrenor bun şi habar n-ai de fotbal. Eşti un tîmpit".





INBOX



- FRANŢA a remizat, 1-1, în amicalul cu Tunisia. Alte rezultate: Nigeria - Columbia 1-1, Mexic - Gambia 5-1, Cote d'Ivoire - Paraguay 2-2.

- PARREIRA a declarat că nu va rămîne pe banca reprezentativei Africii de Sud după Mondialul 2010.

- PEPE  a primit ok-ul medicilor de a se antrena cu lotul Portugaliei. Fundaşul Realului n-a mai jucat din decembrie, după ce-a fost operat la genunchi.

- ŞOFERII  de autobuz din Johannesburg au intrat de ieri în grevă. Ei cer să lucreze cu normă întreagă.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.