Fotbal   •   Liga 1   •   FC BRAŞOV

Ioan Neculaie: "Dacă Dinu Gheorghe pleacă, rămîn eu preşedinte la Braşov"

Ioan Neculaie, Neculaie, FC Braşov

Articol de Gazeta Sporturilor   —  sâmbătă, 12 iunie 2010

Patronul braşovenilor, Ioan Neculaie, a vorbit la "Contraatac" despre situaţia la nivelul conducerii formaţiei de sub Tîmpa.





"E adevărat că Viorel Moldovan nu şi-a luat banii, nu ştiu ce s-a întîmplat, Dinu Gheorghe se ocupa de asta. Nu se pune problema să nu îşi încaseze banii, chiar nu ştiu ce s-a întîmplat. Aceasta nu scuză însă poziţia pe care am terminat sezonul.



Nici nu ştiu dacă Dinu Gheorghe e la Rapid la această oră. Dimineaţă nu semnase contractul. Dacă primim bani, orice jucător este de vînzare. La prima cerere, îi vom rezilia contractul, nu va fi nici o problemă, eu am aşteptat să văd dacă se înţelege cu George Copos.



Am avut nişte discuţii cu Bergodi printr-un intermediar, nu s-a stabilit nimic concret, se va erezolva şi asta, nu e principala noastră problemă. Important este să scăpăm de criza financiară. Nu am nevoie de preşedinte, vom avea 2-3 directori care se vor ocupa de problemele administrative, preşedinte rămîn eu.



Săptămîna viitoare, cînd se reuneşte lotul, trebuie să stabilim exact situaţia echipei. Lotul, antrenorii...", a spus Ioan Neculaie la "Contraatac", la GSP TV.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.