Hercules Alicante, cu "Corbu'" integralist, a bătut aseară cu 2-1 în ultimul minut

Articol de Eduard Apostol  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Ionel Dănciulescu este tot mai aproape de Primera Division, duminica viitoare are meciul decisiv pentru promovare, în deplasare la Union. Duminică seară, echipa sa, atacantul fiind integralist şi unul dintre oamenii partidei, a învins cu 2-1, acasă, pe Rayo Vallecano. Fostul "galactic" Portillo a înscris în minutele 48 şi 89, după ce oaspeţii deschiseseră scorul în minutul 45.

Principala contracandidată a alb-albaştrilor, Betis, a făcut doar 1-1 în deplasarea de la Salamanca, un rezultat care îi ajută foarte mult pe "Danciu" şi ai lui. Dacă duminica viitoare bat, cei de la Hercules, antrenaţi de ex-dinamovistul Esteban Vigo, sînt din nou în liga de elită spaniolă.

"Avem încredere, sînt conştienţi că ne aşteaptă un meci supergreu la Real Union, dar cu toţii vrem să ne duelăm cu Cristiano Ronaldo, Mourinho şi Messi", a declarat Dănciulescu pentru gsp.ro.

Transmite-i un mesaj de încurajare golgeterului român din Liga Adelante!