International   •   CM 2010   •   ITALIA PĂRĂSEŞTE CM ÎNCĂ DIN FAZA GRUPELOR

Hamsik: "Am făcut un meci mare, am obţinut un rezultat istoric"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  joi, 24 iunie 2010

Marek Hamsik, a declarat că Slovacia a făcut un meci mare în faţa Italiei, în ultima etapă a grupei F a Cupei Mondiale, victoria cu 3-2 aducându-le slovacilor calificarea în optimile competiţiei din Africa de Sud, informează Gazzetta dello Sport.



"După 2-0, ne-am relaxat puţin şi se putea încheia rău pentru noi. Bine că am reuşit al treilea gol, am făcut un meci mare", a spus Hamsik, care joacă în Italia, la Napoli.



Referitor la calificarea istorică în optimile CM, aceasta fiind prima prezenţă a Slovaciei la turneul final al unei competiţii mondiale, Hamsik a declarat: "Calificarea la Cupa Mondială era deja o performanţă, prezenţa în optimi este un rezultat istoric şi vom savura acest moment".



Mediafax

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.