FINAL / Dinamo - Red Bull Salzburg » 1-2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Dinamoviştii au disputat astăzi, de la 18:00, ora României, ultima partidă de verificare din cantonamentul de la Leogang, împotriva campioanei Austriei, Red Bull Salzburg. Roş-albii au pierdut, 1-2, golul echipei lui Ioan Andone a fost marcat de Liviu Ganea (90+2).

min. 90+3 - Final de meci. Dinamo pierde al 5-lea amical din Austria.

min. 90+2 - GOL Dinamo! Liviu Ganea înscrie cu un şut din 16 metri, la colţul lung

min. 70 -
Dinamo mai efectuează două schimbări: intră Rus şi Vranjkovici, ies Homei şi Marius Niculae

Lovitură liberă pentru Red Bull, lateral dreapta, resping dinamoviştii

min. 57 - Corner pentru Dinamo, bate Păun, Scartalache trimite cu capul pe lîngă poartă

min. 57 -
Schimbare la Dinamo: iese Ad. Cristea, intră N'Doye, iese Maksumici, intră Dr. Grigore

min. 55 -
Corner pentru austrieci, boxează portarul dinamovist

min. 53 -
Lovitură liberă pentru Red Bull Salzburg, scoate portarul în corner

min. 51 -
Corner pentru austrieci, mingea trimisă cu capul de un jucător al lui Salzburg trece pe lîngă poartă

min. 50 - C
entrare Scarlatache de pe stînga, reţine portarul

min. 46 - La pauză au intrat Scarlatache, în locul lui Diabate, şi Păun în locul lui Torje
min. 46  - A început repriza a doua

min. 45 - Fluier final al primei reprize. Red Bull Salzburg conduce la pauză cu 2-0

min. 43 - Torje şutează, reţine goalkeeperul lui Red Bull Salzburg

min. 35 - GOL Red Bull Salzburg. Austriecii măresc diferenţa prin Schiemer,  care înscrie cu capul din 8 metri, după o neînţelegere între Maksumici şi Moţi, care au sărit pe sub minge

min. 31
- GOL Red Bull Salzburg! Moţi a  fost depăşit, Jantscher a rămas singur cu portarul, Naumovski a scos în primă fază, dar nu a mai avut ce face la al doilea şut, care s-a dus la vinclu

min. 19 - Mingea trimisă de un fotbalist al lui Salzburg a lovit transversala, iar Moţi a scos apoi de pe linia porţii

min. 18 - Homei a trimis un şut-centrare, dar portarul austriecilor a fost pe fază şi a respins

min. 10 - Liviu Ganea intră în careu, întoarce pentru Marius Niculae, care şutează puternic la poartă, dar mingea se loveşte de un adversar

min. 5 - Austriecii au avut o lovitură liberă de la 20 de metri, iar mingea şutată de un fotbalist al lui Red Bull Salzburg a fost scoasă  cu un reflex senzaţional de portarul Naumovski!
min. 1 - A început partida!

Iată echipa de start a lui Dinamo: Naumovski - Homei, Maksumici, Moţi, Diabate - Mărgăritescu, C. Munteanu - Torje, L. Ganea, Ad. Cristea - M. Niculae

Partida se va disputa la 70 de kilometri de locul unde sînt cantonaţi "cîinii" şi nu va fi televizată, dar va fi transmisă live-text pe www.gsp.ro. Luni la prînz, lotul dinamovist va reveni în ţară.